Testy pro koně: Hmyzí alergeny - technologie NEXT+

země EU
země mimo EU
Česká republika
Jste registrován jako plátce DPH v zemi EU jiné než v České republice?
CZK EUR USD
Obvyklá doba vyšetření: 10 pracovních dnů
Cena za 1 test: 86.00 $ bez DPH

Stanovení koňských protilátek IgE proti hmyzím alergenům

Genomia využívá alergologické testy firmy Alergovet.   Alergovet

Jedná se o sérologické testy, které zjišťují přítomnost specifických IgE protilátek, způsobujících alergickou odpověď. Alergovet ELISA test, umožňuje dosáhnout citlivosti a specifičnosti 85-90 %. Test je schopen zjistit, na které alergeny je pacient citlivý. Diagnostický test umožňuje detekci následujících alergenů:

  • Pakomárec (Culicoides)
  • Muchničkovití (Simulidae)
  • Komár (Culex spp.)
  • Ovádovití (Tabanus)
  • Rus domácí (Blatella germánica)
  • Bodalka stájová (Stomoxys calcitrans)

.

Pro testování je nutný vzorek séra – potřebný objem je 5 ml. Kvůli testování není nutné zastavit symptomatickou léčbu (kortikosteroidy, antihistaminiky atd).

Skladování a zaslání vzorku nevyžaduje speciální podmínky. Vzorek nemrazte. Do odeslání jej uchovávejte v lednici.

Vzorek séra obalte ubrouskem a vložte do bublinkové obálky. S odesláním neotálejte. Zásilka nevyžaduje chlazení.

Vzorek zašlete běžnou poštou na adresu laboratoře: Genomia, Republikánská 6, 31200 Plzeň.

Výsledek testu obdržíte emailem jako dokument pdf přibližně za 14 dnů.

.

Alergie na hmyz vzniká jako reakce na alergen obsažený ve slinách hmyzu, který se dostane do organizmu po kousnutí či bodnutí hmyzem. Projevem je alergická dermatitida.

.

Dnes jsou alergie u koní celkem častým problémem, který dokáže významně ovlivnit celkovou kondici koně. K testování hmyzích alergenů je vhodné přistoupit tehdy, má-li kůň klinické projevy kožní alergie (dermatitida, svědění, vyrážka...). Test může pomoci v potvrzení diagnózy. Vyplatí se zvážit preventivní testování koně před jeho koupí. Včasné zjištění potenciálních alergologických problémů koně Vám může ušetřit hodně peněz a starostí.

.

Alergovet detekční systém umožňuje přesně určit alergeny, na které je zvíře citlivé. Pozitivní výsledek testu alergenů prostředí umožní připravit individuální imunoterapii pro imunizaci pacienta a snížení či potlačení jeho alergické reakce.

Pacienti do jednoho roku věku mohou vykazovat příznaky alergie, aniž by hladina IgE protilátek v jejich séru byla vysoká. Doporučuje se počkat s testováním pacientů do dovršení jednoho roku věku, kdy se hladina protilátek již stabilizuje.

.

Interpretace výsledků

Výsledek sérologického ELISA testu je třeba interpretovat v souvislosti s klinickým stavem a historií pacienta. Metoda poskytuje semikvantitativní výsledky, které jsou rozděleny do čtyř kategorií:

  • Negativní
  • Hraniční
  • Pozitivní
  • Vysoce pozitivní

.

Pozitivní výsledek na hmyzí alergeny umožní připravit individuální imunoterapii pro imunizaci pacienta a snížení či potlačení jeho alergické reakce.

Hraniční výsledky nebývají obvykle zařazeny do imunoterapie, ale v kontextu klinického stavu může být imunoterapie zvažována.

Negativní výsledek nevylučuje stoprocentně klinickou diagnózu alergie – udává se, že asi 10-15 % z atopicky pozitivních zvířat jsou negativní v alergologickém IgE testu.

.

Zpět na ALERGIE nebo IMUNOTERAPIE

Obvyklá doba vyšetření: 10 pracovních dnů
Cena za 1 test: 86.00 $ bez DPH