Testy pro koně: Alergeny v prostředí a potravě - kůň - technologie NEXT+

země EU
země mimo EU
Česká republika
Jste registrován jako plátce DPH v zemi EU jiné než v České republice?
CZK EUR USD
Obvyklá doba vyšetření: 10 pracovních dnů
Cena za 1 test: 203.00 $ bez DPH

Stanovení protilátek IgE a IgG proti koňským alergenům v prostředí a potravě

Genomia využívá alergologické testy firmy Alergovet.   Alergovet

Jedná se o sérologické testy, které zjišťují přítomnost specifických IgE a Ig G protilátek, způsobujících alergickou odpověď. Alergovet ELISA test, umožňuje dosáhnout citlivosti a specifičnosti 85-90 %. Test je schopen zjistit, na které alergeny je pacient citlivý. Diagnostický test umožňuje detekci následujících alergenů:

TRÁVY

STROMY

PLÍSNĚ

ROZTOČI

POTRAVA (IgE + IgG)

Bojínek

Bříza

Čerň (Alternaria)

Dermatophagoides pteronyssinus

Pšenice

Jílek

Olše

Kropidlák (Aspergillus)

Dermatophagoides farinae

Oves

Troskut

Líska

Štětičkovec (Penicillium)

Tyrophagus putrescentiae

Ječmen

Ambrózie

Ptačí zob

Cladosporium

Lepidoglyphus destructor

Žito

Řepka

Cypřiš

Acarus siro

Kukuřice

Pelyněk

Platan

Vojtěška

Merlík

Topol

Mrkev

Drnavec

Dub

Rohovník

Kopřiva

Vrba

Cukrovka

Borovice

Sója

Melasa

.

Pro testování je nutný vzorek séra – potřebný objem je 5 ml. Kvůli testování není nutné zastavit symptomatickou léčbu (kortikosteroidy, antihistaminiky atd).

Skladování a zaslání vzorku nevyžaduje speciální podmínky. Vzorek nemrazte. Do odeslání jej uchovávejte v lednici.

Vzorek séra obalte ubrouskem a vložte do bublinkové obálky. S odesláním neotálejte. Zásilka nevyžaduje chlazení.

Vzorek zašlete běžnou poštou na adresu laboratoře: Genomia, Republikánská 6, 31200 Plzeň.

Výsledek testu obdržíte emailem jako dokument pdf přibližně za 14 dnů.

.

Dnes jsou alergie u koní celkem častým problémem, který dokáže významně ovlivnit celkovou kondici koně. Kdy je vhodné otestovat koně na alergie:

  • Pro potvrzení diagnózy alergie, když kůň trpí klinickými příznaky alergie - nejčastěji se jedná o astma či recidivující obstrukci dýchacích cest, atopickou či alergickou dermatitidou, popřípadě svědění kůže, vyrážky, průjmy, atd.
  • Preventivní testování alergií před koupí koně může ušetřit jeho potenciálním kupcům hodně peněz a starostí. Alergologický test poskytne zájemcům o koně další pohled na jeho zdravotní stav.

.

Alergovet detekční systém umožňuje přesně určit alergeny, na které je zvíře citlivé. Pozitivní výsledek testu alergenů prostředí umožní připravit individuální imunoterapii pro imunizaci pacienta a snížení či potlačení jeho alergické reakce. Pozitivní výsledek testu na potravinové alergeny umožní majiteli zvířete nastavit jídelníček tak, aby se vyvaroval podání alergizující potraviny.

Pacienti do jednoho roku věku mohou vykazovat příznaky alergie, aniž by hladina IgE protilátek v jejich séru byla vysoká. Doporučuje se počkat s testováním pacientů do dovršení jednoho roku věku, kdy se hladina protilátek již stabilizuje.

.

Interpretace výsledků

Výsledek sérologického ELISA testu je třeba interpretovat v souvislosti s klinickým stavem a historií pacienta. Metoda poskytuje semikvantitativní výsledky, které jsou rozděleny do čtyř kategorií:

  • Negativní
  • Hraniční
  • Pozitivní
  • Vysoce pozitivní

Vysoce pozitivní a pozitivní výsledky alergenů prostředí by měly být interpretovány jako nejvýznamnější a jsou vhodnými adepty pro zařazení do imunoterapie.

V případě potravinových alergií je pozitivní výsledek podnětem k zavedení eliminační diety, která potvrdí diagnostický výsledek.

Hraniční výsledky nebývají obvykle zařazeny do imunoterapie, ale v kontextu klinického stavu může být imunoterapie zvažována.

Negativní výsledek nevylučuje stoprocentně klinickou diagnózu alergie – udává se, že asi 10-15 % z atopicky pozitivních zvířat jsou negativní v alergologickém IgE testu.

.

Zpet na ALERGIE nebo IMUNOTERAPIE

Obvyklá doba vyšetření: 10 pracovních dnů
Cena za 1 test: 203.00 $ bez DPH