Jak poznat potravinovou alergii u domácích zvířat?

Jak poznat potravinovou alergii u psů a dlaších domácích zvířat?

Alergie u psa může mít různé příčiny. Ať už to ale je dědičnost nebo nekvalitní krmivo, výsledek je stejný – váš mazlíček trpí. Pokud si tedy všimnete, že se zvíře chová jinak a vykazuje níže popsané symptomy, vezměte jej na řádné vyšetření!

Problémy s kůží

Dermatologické problémy patří mezi nejčastější potíže, jež postihnout zvíře trpící alergií. Jedná se o zarudnutí, svěděním nebo kopřivkou. Poznáte to jednoduše. Nebohé zvířátko se neustále drbe. Dále si může například vykusovat srst. A to nejčastěji na tlapkách. Výjimkou ale nejsou ani jiné části těla. Pokud se případná potravinová alergie neřeší, kvalita srsti se může natolik zhoršit, že dojde k samovolnému vypadávání. Začíná to většinou na zadních plochách stehen.

Záněty

Záněty přímo související s potravinovou alergií nejčastěji vznikají v očích nebo uších zvířete. První stádium se projevuje zčervenáním a svěděním. Obtíže se postupně stupňují a vyvrcholit mohou i výtokem z očí.

Žaludeční a zažívací problémy

Pod pojmem „žaludeční problémy“ si můžeme představit mnoho věcí. Vaše zvíře může nápadně ztrácet váhu. Jedná-li se o mládě, důsledkem těchto obtíží se může zpomalit i růst. Zvracení, nadýmání a průjem nejsou u potravinových alergií překvapivě tak časté.

Mám podezření na potravinovou alergii. Jak mám reagovat?

Pokud některé z popsaných situací nastávají, pravděpodobně jste se setkali s potravinovou alergií. Urychleně proto vezměte zvíře na alergologický test. Může tak být i po konzultaci s veterinářem. Pokud bude vašemu mazlíčkovi alergie skutečně zjištěna, postupuje se podobně jako u lidí.

Alergen se z potravy odstraní a u těžších případů se nasazují léky. Všechny případy však posuzujeme individuálně. Zaručujeme vám, že o vaše zvíře bude vždy maximálně postaráno.