O nás

Genomia je akreditovaná laboratoř, člen ISAG a sponzor IPFD.

IPFD-Harmonization

Vítejte na stránkách Genomie, soukromé akreditované genetické laboratoře sídlící v Plzni, České Republice. Genomia se zabývá genetickým testování osob, zvířat a patogenů. U osob testujeme příbuzenské vztahy – paternitu a genealogii. Pro zvířata nabízíme přes 100 testů na dědičné choroby, stanovení pohlaví, určování rodičovství a testy na vzhled a barvy srsti. Laboratoř poskytuje své služby zákazníkům z celého světa. Spolupracuje s chovateli psů a koček z více než 38 zemí pocházejících z čtyř kontinentů.

.

Rádi bychom zdůraznili, že nejsme součástí žádné mezinárodní společnosti. Za zrodem a rozvojem genetické laboratoře Genomia stojí výhradně nadšení a vytrvalé úsilí týmu českých odborníků a laboratorních asistentů pod odborným vedením Mgr. Martiny Šafrové a organizačně-ekonomickým řízením Mgr. Markéty Dajbychové.

.

Když Genomia v dubnu 2008 zahajovala činnost, dělo se tak v pronajatých prostorech Vědeckotechnického parku Plzeň a vše jsme museli zvládnout v pouhých 2 lidech. Nyní již sídlíme ve vlastní provozovně v Republikánské ulici v Plzni a náš tým se rozrostl na 9 spolupracovníků zapálených pro laboratorní práci a několik externistů.

.

ilac_mra_akreditace

ISAG

Hned během prvního roku existence jsme úspěšně splnili audit Českého institutu pro akreditaci dle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005 a získali tak mezinárodně platnou akreditaci zkušební laboratoře. Spolu s tím jsme se stali také členem ISAG, International Society for Animal Genetics (Mezinárodní společnosti pro genetiku zvířat). Laboratoř je zapsána v mezinárodní databázi International Partnership for DogsCanine and Feline Hereditary Disease (DNA) Testing Laboratories. Příručka kvality je našim klientům na požádání k dispozici, přímo je možné si prohlédnout dokument Politika a cíle kvality. Pracovníci laboratoře jsou vázáni etickým kodexem.

.

Začínali jsme jen s 10 testy pro osoby, psy a kočky, ale po celou dobu intenzivně pracujeme na vývoji nových diagnostických metod a rozšiřování nabídky genetických testů, abychom maximálně vyšli vstříc přáním a požadavkům našich zákazníků.

.

Počet prováděných testů v jednotlivých letech:

pocet-testu-roky

.

Zakládáme si na tom, že vždy dbáme na přesné dodržování postupů a veškeré testování podléhá vícestranné kontrole. Plně si uvědomujeme odpovědnost, kterou máme vůči svým klientům – možná se to jeví jako samozřejmost, ale z vlastní zkušenosti v oboru bohužel víme, že tomu tak není, a proto pokládáme za důležité uvést.

.

Věříme, že se jedná o správnou cestu. Utvrzuje nás v tom jak rostoucí zájem o naše služby v České republice i v zahraničí, tak věrnost a zpětná vazba stálých zákazníků. S těmi se pravidelně setkáváme například na výstavách psů a koček, kde kromě prezentace laboratoře a odběru vzorků také s radostí informujeme zájemce o problematice genetiky zvířat.

.

V roce 2012 získala společnost Genomia s.r.o.ocenění finalisty v soutěži Firma roku. Na toto ocenění jsme velmi hrdí!

firma_roku_2012

Genomia-lab-4
Genomia-lab-3
Genomia-lab-2
Genomia-lab-1