Psí alergie – která plemena na ně trpí nejvíce?

Psí alergie – která plemena na ně trpí nejvíce?

Psi mají téměř nespočet plemen. Každý máme své oblíbené a každé plemeno je nějaké. Jak to ale je alergiemi? Může konkrétní plemeno na alergie trpět více? Bohužel je to tak. Některá psí plemena mohou být například vinnou šlechtění více náchylní na určité druhy nemocí či alergií. To však neznamená, že byste se těmto pejskům měli vyhýbat. Spíše naopak!

Dalmatin

Oblíbený dalmatin a hrdina kasovního trháku. Dalmatini jsou přátelští, zvídaví, učenliví a velmi aktivní. To je důležité. Každý, kdo si chce dalmatina pořídit, by s tímto měl počítat. Znamená to dlouhé procházky a další společné aktivity. Dále mají dobře vyvinutý hlídací instinkt i lovecký pud. Jsou ale rozhodně vhodní i pro rodiny s dětmi, na které si velmi dobře zvykají. V chovech dalmatinů se bohužel vyskytují také alergie. Je proto důležité se o něj skutečně starat a všímat si symptomů.

Němečtí ovčáci

Majestátní Německý ovčák patří mezi vůbec nejoblíbenější psy. Jedná se o velice inteligentního a učenlivého psa s přirozeným hlídacím a ochranným instinktem. To se projeví například na tom, že velice rád štěká. Ovčáci jsou navíc vhodní pro jakýkoliv výcvik – záchranář, slepecký pes… Jednou z mála nevýhod tohoto plemena je ale tendence k alergiím. A to především citlivost na alergeny ve venkovním prostředí projevující se atopickou dermatitidou.

Francouzský buldoček

Buldočci tak, jak je známe dnes, jsou vyšlechtěni z velkých buldoků. Toto šlechtění začalo někdy kolem 19. století. Svou příjemnou povahou, zvláštním vzhledem a nenáročnou potřebou péče se rychle stali oblíbencem francouzské šlechty. Odtud se rozšířili do celého světa. Tito psi jsou velmi chytří, rádi si hrají a mají velmi rádi procházky. Jsou vázaní na svého pána a přátelsky se chovají i k okolí. Jsou tak vhodní do rodiny s dětmi. Bohužel však trpí na různé alergie. Nejčastěji na parazity.