Jak vybrat správnou veterinární kliniku?

Jak vybrat správnou veterinární kliniku?

Pořídili jste si domácího mazlíčka. Co teď? Jednou z prvních věcí, kterou byste měli zařídit, je zvolení vhodného veterináře. To je zvlášť důležité, pokud máte svého vůbec prvního domácího mazlíčka. Dobrým způsobem je poptat se svých známých nebo například pejskařů z okolí či v útulku. Špatný nápad není také projít hodnocení veterinárních klinik na specializovaných webech.

Chovatelé velmi často volí veterinární kliniku, která je v blízkosti jejich domova. Zdá se to logické. Nejen, že je snadnější doprava, ale také máte určitou jistotu, že se v případě vážného zdravotního problému dostanete k pomoci včas. Neméně důležitá je také kvalita ordinace a nabízených služeb – to můžete zjistit i podle toho, má-li veterinář v ordinaci ke zhlédnutí diplomy o dosaženém vzdělání.

Co při výběru veterináře dále sledovat?

Berte to podobně, jako když si vybíráte svého osobního lékaře. Zvířátko by si s veterinářem mělo zkrátka „sednout“. To jednoduše poznáte podle toho, jak se veterinář ke zvířeti chová. Pokud je vše v pořádku, bude mazlíček při rutinních prohlídkách, očkování nebo více či méně vážných zákrocích mnohem klidnější. A všichni dobře víme, jak negativně na zvířata obecně stres působí. Proto skutečně doporučujeme zvolit si jednoho zvěrolékaře, který vyhovuje vám i vašemu zvířecímu příteli a s tím zůstat po celý život.

Dále je třeba si zjistit šíři nabízených služeb (RTG, čištění zubního kamene, očkování…), zda ordinace poskytuje nonstop pohotovost po telefonu, je hygienicky zajištěná a také její ceny. Veterináři s moderním vybavením jsou obvykle dražší, což je logické. Není však pravidlem, že drahé vybavení znamená kvalitnější péči. Vše záleží jen a jen na veterináři a na tom, jak moc zvířata miluje.

Pokud si veterinář se zvířetem buduje důvěru, chová se k němu hezky, stará se o něj s láskou, má rozumné ceny a nabízí kvalitní služby, je to ten pravý!