Alergie a intolerance na potravu u psů

Alergie a intolerance na potravu u psů

Potravinových alergií a intolerancí u psů ale i koček neustále přibývá, rozvoj průmyslově vyráběných krmiv na nich má bohužel svůj podíl. Nicméně již existují výrobci krmiv, kteří vyrábí tzv. hypoalergenní krmiva nebo krmiva dodržující monoproteinovou dietu. V takových případech je pak samozřejmostí použití kvalitních surovin i snaha o úplné vyloučení nebo alespoň omezení nejrůznějších průmyslových aditiv do krmiv běžně přidávaných.

Jak poznat alergii?

Podrobně je toto téma probráno ve dříve uvedeném článku.

Alergie i intolerance potravy se může objevit v kterémkoliv věku a může se rozvinout i po dlouhodobém přijímání alergizující potravy. Někdy první příznaky intolerance krmiva nemusí být patrné. Například se objeví pouze šupiny na kůži psa a majitel si je spojuje s nevhodným šampónem. Mezi kožní příznaky patří svědění, šupinatá kůže nebo kožní léze. Mezi gastrointestinálními příznaky patří zvracení, průjem, nadměrná plynatost, bolesti břicha, hubnutí a celkové neprospívání.

Léčba potravinové alergie

Jedinou vhodnou léčbou je důsledné vynechání alergizující složky potravy za pomocí hypoalergenní, monoproteinové diety. Tuto skutečnost je třeba dodržovat u každé podávané potravy - včetně pamlsků.

Je vhodné vybrat si ověřeného výrobce krmiv, který dodržuje psané složení krmiva a vyhnout se tak nepříjemným komplikacím nevědomým krmením alergenu, dost často sóji nebo hovězího a drůbežího masa.

Monoproteinový koncept - suché krmivo - OPTIMAnova

Granulované krmivo vzniká ve společnosti Visán, která je rovněž výrobcem celosvětově známých veterinárních diet Trovet. K výrobě řady OPTIMAnova využívá špičkovou výrobní technologií unikátního vstřikovacího systému čerstvého masa F.M.I.S.

Systém F.M.I.S. přidává při výrobě do směsi pouze čerstvé maso, které nebylo nikdy zmrazeno. Díky této technologii může být použito až 50% čerstvých surovin. Na rozdíl od krmiv využívajících masové moučky, které jsou dvakrát tepelně upravovány - při zpracování masa na masovou moučku a při samotné výrobě krmiva, prochází čerstvé maso v krmivech OPTIMAnova pouze jedním tepelným zpracováním. To znamená, že díky FMIS dostává pes nebo kočka v každé granuli více chuti, vitamínů z masa, tuky s nižším okysličením a méně denaturované, znehodnocené bílkoviny než u krmiv, ve kterých nebyla použita tato jedinečná technologie.

Toto vše je ještě podtržené použitím přírodních dochucovadel vyvinutých přímo ve společnosti Visán, díky kterým má krmivo jedinečnou a lákavou chuť. Navíc lze použitím takto vyrobených dochucovadel dosáhnout opravdu monoproteinové diety, a tedy hypoalergenního krmiva - krmivo obsahuje pouze jediný zdroj živočišných proteinů (kuře, králík nebo losos) což umožňuje snadnější stravitelnost a zároveň předchází potravinovým alergiím a intolerancím. Omezené množství sacharidů v krmivu, mezi 15% - 20%, je dostatečné a přiměřené pro správnou výživu koček a psů.

Koncept monoproteinu v plechovce - Amanova

Ani výběru konzerv se není třeba obávat - řada Amanova, přímo navazuje na řadu granulovaného krmiva OPTIMAnova, nabízí kvalitní konzervy a kapsičky, které jsou plně monoproteinové, hypoalergenní a vyráběny pouze za použití čerstvých, přírodních surovin. Je možné si vybrat produkty bez lepku i bez obilnin, vše jako kompletní krmiva. Žádný z produktů neobsahuje geneticky modifikované organismy, syntetická barviva ani chemické konzervanty.

Každý produkt obsahuje vždy jen jeden zdroj živočišného proteinu, bez přítomností soji, a umělých přísad. Je možné vybírat z různých druhů mas (kuřecího, hovězího, kachního, lososího, králičího, vepřového a kozího masa). Většinu z nich dokonce v bio kvalitě. Maso je z celkového množství zastoupeno mezi 70 - 92%. Poutavé složení skvěle doplňuje lahodná vůně masa, která zavane místností po otevření. Tímto ze sebe dělá Amanova neodolatelné krmivo i pro mlsné psy a kočky.

Mokrá krmiva Amanova a jsou připravena splnit očekávání těch nejnáročnějších zákazníků a navázat tak na oblíbenost granulovaného krmiva Optimanova.

Pro více informací o produktech řad OPTIMAnova a Amanova kontaktujte výhradního distributora JUKO petfood s.r.o. www.juko-krmiva.cz .